Sürdürülebilir Kalkınma Kısa film ve Belgesel Proje YarışmasıSürdürülebilir Kalkınma Kısa film ve Belgesel Proje Yarışması

"SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA" KISA FİLM ve BELGESEL PROJE YARIŞMASI

Belgesel Sinemacılar Birliği, `Sürdürülebilir Kalkınma` teması altında kısa film ve belgesel proje yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Avrupa Birliği mali desteği ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından Devlet Planlama Teşkilatı koordinasyonunda yürütülen "Sürdürülebilir Kalkınmanın Sektörel Politikalar Entegrasyonu Projesi" kapsamında gerçekleştirilecek yarışma, sürdürülebilir kalkınma kavramının gündelik yaşantımızın bir parçası haline getirme yolunda kısa filmin ve belgeselin gücünü kullanmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında, sürdürülebilir kalkınma ve bunun yaygınlaşması, duyurulması, insan yaşamı, ekonomik gelişme ve çevreyi bir bütün olarak ele alan belgesel, deneysel, canlandırma ya da kurmaca nitelikli kısa film projelerine yönelik bir yarışmadır. Sinema ve iletişim alanındaki öğrencilere, gençlere ve profesyonellere açıktır. Kavramın genişliğinin getirdiği zorlukları aşmak için farklı ve özgün fikirleri çalışmalara katmak, farklı hayal güçleriyle söz konusu kavramın gündelik hayatımız ve ortak geleceğimiz için önemini paylaşmayı hedefliyoruz. Seçici Kurul tarafından belirlenecek 5 adet proje sahibine ise, projelerini filme çekmeleri için 3.700 $ parasal destek sağlanacaktır ve Kasım ayında düzenlenecek "19. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali"nde gösterime sunulacaktır.


BSB Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği
Tarihler: 17.09.2007~30.09.2007
Telefon: 0212.2459096 - 2458958
Adres: Kuloğlu Mah. İstiklal Cad. Gazeteci Erol Dernek Sok. No: 6 Kat: 4 Beyoğlu
www.bsb.org.tr / BSB Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kelebekler Vadisi logo yarışması

CALL FOR ENTRIES Kathmandu International Mountain Film Festival 2008

Düzce Üniversitesi Amblem ve Logotype Yarışması