Homofobi Karsiti Afis Yarismasi


merhaba,

kaos gl olarak organize ettigimiz “uluslararasi homofobi karsiti bulusma”nin bu yil ucuncusunu yapacagiz.

bu yilki bulusmanin afis yarismasinin cagrisini asagida ve eklerde bulabilirsiniz.sizden istegimiz, bu maili/cagriyi uygun gordugunuz kisi, kurum ve adreslere iletmeniz, yayginlastirmaniz. ozellikle sanat cevrelerine, universitelerin ilgili bolumlerinden ogrenci ve akademisyenlere ulasacak sekilde gonderirseniz cok seviniriz.

alierol
kaos gl
kaosgl@kaosgl.org
0312 230 0358 / 12
www.kaosgl.org

Kaos GL
III. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma
12–19 Mayıs 2007, AnkaraAFİŞ YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI

KONU“17 Mayıs Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Günü”* nedeniyle yapılacak olan Buluşma’nın bu seneki teması “İnsan Hakları” olarak belirlenmiştir.AMAÇ

* Bu yarışma, cinsel yönelim ayrımcılığı ve homofobiye karşı mücadele ve dayanışmayı amaçlayarak yapılmaktadır.

KATILMA KOŞULLARI


1. Yarışma, eşcinsellerin ve heteroseksüellerin birlikte özgürleşeceği bir dünyaya dair düşünceleri paylaşmak isteyen, homofobiye karşı profesyonel ve amatör tüm tasarımcılara açıktır.2. Çalışmalar Buluşma’nın bu seneki teması da olan “İnsan Hakları” konulu olmalıdır.3. Katılımcılar katılım formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurarak eserlerin A3 formatında bir kopyası ile birlikte teslim etmelidirler. Katılım formu olmayan eser değerlendirilmeye alınmayacaktır.


4. Afişler baskı hazırlığı düşünülerek Windows ortamında, geçerli programlardan birinde 50x70 boyutunda hazırlanmış olarak CD’de teslim edilecektir. TIFF, PDF, CMYK formatında, en az 300 dpi çözünürlükte hazırlanacak dokümanın herhangi bir sıkıştırma yapılmadan teslim edilmesi gerekmektedir.5. Afişlerin herhangi bir yerden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmış bir yayın içerisinde yer almamış olması gerekmektedir. Aksi durumda afişler değerlendirme dışında tutulacaktır.6. Afiş üzerinde “III. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma” ibaresi, buluşma tarihleri-İngilizce ve Türkçe- ve Kaos GL’nin internet adresinin kullanılması zorunludur. Buluşmanın tarihleri 12–19 Mayıs 2008’dir.7. Yarışmaya her yarışmacı 3 eserle katılabilir; ödüle hak kazanan yarışmacının en fazla bir eseri ödüllendirilir.


8. Yarışmacı, tasarımını 14 Mart 2008 tarihine kadar 10.00–18.00 saatleri arasında Kaos GL merkezine elden, posta veya kargo ile teslim eder. Posta ve kargo masrafı yarışmacı tarafından karşılanır.


9. Yarışmaya katılacak afiş tasarımları geri verilmez.


10. Kaos GL seçilen afiş tasarımlarını buluşma haftasında ve daha sonra sergileme hakkına sahiptir.


11. Birinci seçilen afiş tasarımı üzerinde Kaos GL değişiklik önerebilir, yarışmacı bu öneriyi dikkate alır.


12. Dereceye giren eserler 31 Mart 2008 tarihinde www.kaosgl.org adresinden duyurulacaktır.


13. Buluşma afişi olarak birinci seçilen ve sergilenmeye değer bulunan tasarımların tüm telif hakları Kaos GL’ye aittir.


14. Yarışmaya eser gönderen her katılımcı yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

YARIŞMA TAKVİMİSon Teslim Tarihi: 14 Mart 2008

Sonuçların Açıklanması: 31 Mart 2008

Sergi: 16 – 19 Mayıs 2007, Ekin Sanat MerkeziSEÇİCİ KURUL


Anti-Homofobi Afiş Yarışması’na katılan tasarımlar Kaos GL tarafından değerlendirilecektir.

ÖDÜLLER


Yarışmanın birincisi, 16–19 Mayıs 208 tarihleri arasında Kaos GL’nin konuğu olarak ağırlanacak ve Kaos GL Dergisine 2 yıllık abonelik kazanacaktır.İkinci ve üçüncü seçilecek çalışmaların sahipleri 1 yıllık Kaos GL Dergisi aboneliği kazanacaklardır.İLETİŞİM

Kaos GL
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, 29/12, Demirtepe-Ankara
Tel: 0 312. 230 03 58

Faks: 0 312. 230 62 77

E-posta: kaosgl@kaosgl.orgwww.kaosgl.org


*17 Mayıs Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Günü cinsiyet seçimi veya cinsel yönelimlerle ilgili tüm fiziksel, ahlaki veya sembolik şiddete karşı durma ve eyleme geçme günüdür. İnsanların eşitliği için mücadele eden tüm girişimlere ilham ve destek vererek, hepsiyle koordinasyon içinde olmayı amaçlamaktadır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kelebekler Vadisi logo yarışması

CALL FOR ENTRIES Kathmandu International Mountain Film Festival 2008

Düzce Üniversitesi Amblem ve Logotype Yarışması