PMOGenç Logo Tasarım Yarışması


tmmob
Peyzaj Mimarları Odası Gençlik Örgütü (PMO-Genç)
Logo Yarışması Şartnamesi


PMOGenç Logo Tasarım Yarışması.

Katılım: Bu yarışmaya bütün PMOGenç üyeleri ile birlikte üniversitelerin tasarım eğitimi veren bölümlerinde okuyan lisan öğrencileri katılabilirler.

İçerik: TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Öğrenci Üye Kolları’ nın 2007 kurultay sürecinde lansmanını yaptıktan sonra bütün aktiviteleri ve yazılı belge, broşür ve dijital ortamlarda kullanacağı amblemi ve logosunun belirlenmesi, PMOGenç ve peyzaj mimarlığını estetik ve etkili bir şekilde yansıtan bir tasarımın ortaya çıkması hedeflenmektedir.

Böylelikle “PMO-Genç”e yeni bir vizyon ve açılım kazandırılacak ve kamuoyunda Peyzaj Mimarlığı algısı ve ruhu daha etkin bir şekilde gündeme gelecektir.


KATILIM ŞARTLARI

1- Amblem ve logo yarışmasına, Pmo-Genç üyeleri ile birlikte üniversitelerin tasarım eğitimi veren bölümlerinde okuyan lisans öğrencileri katılabilirler.

2- Yarışmacılar, yarışmaya en fazla 3 tasarımla katılabilecektir.

3- Yarışmaya gönderilecek tasarımlarda aranacak şartlar şunlardır:

a) Yarışmaya katılanlar tasarımlarını amblem ve tipografik çözümlerle birlikte oluşturarak göndereceklerdir.

b) Renkli olarak çalışılacak işler, geniş kenarı 150 mm’den küçük olmayacak şekilde A4 (210x297 mm) kâğıda yerleştirilecek, altına ise, geniş kenarı 25 mm’den küçük olmayacak şekilde siyah beyaz örnekleri yer alacaktır. Çalışmalar şeffaf dosya içerisinde teslim edilecektir. Bu çalışmaların ayrıca CD ortamında 300 dpi çözünürlükte CMYK renk modunda Tiff formatında kaydedilmiş olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

c) Yarışmacılar, ödüllerden birine layık görüldükleri takdirde, tasarımlarının adobe illustrator, freehand ve corel draw gibi vektörel grafik formatlarında hazırlanmış halini teslim etmeyi taahhüt ederler.

d) Yarışmacıların şartname almaları, adres, telefon ve e-mail bırakmış olmaları gerekmektedir.

DEĞERLENDİRME

Değerlendirme 5 kişilik jüri tarafından yapılacaktır.


asıl JÜRİ üyeleri

Oğuz Yılmaz
Kemal Özgür
Sunay erdem
belemir dalokay
redife kolçak

yedek jüri üyeleri

selami demiralp
m. emin barış

raportör

murat bozbeyoğlu
gözde yücesan


DİĞER HÜKÜMLER


1- Dereceye giren tasarımların tüm hakları Peyzaj Mimarları Odası’na devredilmiş sayılır. Tasarım sahipleri, kullanılacak olan amblem ve logolarda hiç bir şekilde isim ve hak talebinde bulunamazlar.

2- PMOGenç, katılımı yeterli görmediği takdirde yarışmayı sebep bildirerek sonlandırma hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda eser gönderen yarışmacıların eserleri PMOGenç tarafından kullanılmayacaktır.

3- Ödül kazanan tasarımları PMOGenç kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Peyzaj Mimarları odası’na teslim edilen tasarımlar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış olmalı, bu nedenle tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.

4- Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödüller dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler.

Yarışmaya katılanlar, yukarıdaki şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar.


ÖDÜLLER

1. ödül 250 ytl
2, ödül 150 ytl
3. ödül 100 ytl

Yarışmaya gönderilecek tasarımlar elden, posta ya da kargo yolu ile, en geç 30 Ekim 2007 Salı günü Saat 17:00‘ a kadar; “Peyzaj Mimarları Odası Şehit Adem Yavuz Sok. 14/17 Kızılay - Ankara” adresine teslim edilmiş ya da ulaştırılmış olmalıdır. Belirtilen tarih ve saatten sonra teslim edilecek çalışmalar, hangi nedenle olursa olsun yarışmaya katılamazlar. Postada oluşacak gecikme ve kayıplardan yarışma düzenleyicileri sorumlu tutulamaz.


YARIŞMA TAKVİMİ
Yarışma İlanı 01 Ekim 2007
Teslim Tarihi 30 Ekim 2007
Jüri Değerlendirme 01 Kasım 2007
Sonuçların Açıklanması 05 Kasım 2007


İLETİŞİM

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
Şehit Adem Yavuz Sok. 14/17 Kızılay Ankara
0312 418 62 50
0312 418 15 06

www.peyzajmimoda.org.tr
peyzaj@peyzajmimoda.org.tr

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kelebekler Vadisi logo yarışması

CALL FOR ENTRIES Kathmandu International Mountain Film Festival 2008

Düzce Üniversitesi Amblem ve Logotype Yarışması